Історія с. Синицівка

 

УРЯДОВІ РЕСУРСИ:
Верховна Рада України

Сайт Кабінету Міністрів України

Президенський кадровий резерв

ОБЛАСТНІ РЕСУРСИ:
Кіровоградська обласна рада

Кіровоградська обласна державна адміністрація

РАЙОННІ РЕСУРСИ:

Благовіщенська районна державна адміністрація

Благовіщенська районна рада
м. Благовіщенське, вул. Героїв України 72
тел:2-29-66, тел/факс:2-22-60
e-mail: rayonaradaul@ukr.net

Село Синицівка розташована на крайньому заході Кіровоградської  області на півдні Ульяновського району,межує з селами Сабатинівка, Кам’яний-Брід, Данилова Балка, Богданове, село розташоване у південно-західній частині Придніпровської височини, у лісостеповій зоні Територія села є частиною брацлавського Поділля.

Поверхня села являє собою підвищену полого-хвилясту лісову рівнину, розчленовану долинами річки Синиці, балками та ярами. Загальний похил поверхні – на південний захід.

В селі переважають чорноземи типові, середньо та малогумусні а також чорноземи реградовані. Клімат села – помірно континентальний. Середьомісячна температура січня становить -5,1*С, липня +23,3*С. Середньорічна кількість опадів520 мм. Основна частина вологи випадає в теплий період року. Висота снігового покриву 10 сантиметрів. Село розташоване в посушливій, дуже теплій агрокліматичній зоні.

Породи крилічного фундаменту є сировиною добування будівельного каменю, який у селі виходить на поверхню на схилах річки Синиці.

Територія населеного пункту становить 268,4 гектарів землі.

Населення с.Синицівка становить 404 чоловік.

Територія села почала заселятися з 1820року. Перші поселенці були втікачі кріпосницької залежності, які тікали на вільні землі, що придатні для господарювання. Одні втікачі були із Молдавії, тому частина села до 1946 року називалася Молдованка.

Взагалі с.Синицівка об’єднано в 1951 р. з трьох колгоспів, які розташовані вздовж річки Синиця: Таужнянка, Молдованка і Кам’яна гірка, а також невеликий посьолок Киверщина, яка налічувала 25 дворів.

В 1951 р. розроблений проект гідроелектростанції, а вже в 1953 р.  була гідроелектростанція була запущена в роботу. В рік вона могла виробляти до 2000 кіловат електроенергії. Протяжність повітряних ліній становила 35 км. Було 4 трансформатора. Люди, що жили на той час згадують: «Що майже всі села із заходом сонця ніби завмирали, а Синицівка вся світилася, і не тільки двори, а вздовж доріг горіли ліхтарі на стовпах». І всі селяни дуже гордилися своїм селом …

На території сільської ради землі використовуються 11 селянсько-фермерськими господарствами. Найбільшим селянсько-фермерським господарством на території сільської ради являється ФГ «Прибужське». Основний напрямок спеціалізується на вирощувані зернових та технічних культур продукції, а також тваринництвом м’ясо-молочного напрямку. Вирощування пшениці, ячменю,  круп’яні та бобові культури, також соняшник, цукровий буряк, кукурудза, ріпак, соя. Недаремно у гербі районну поєднуються  на червоному полі золотистий хвилястий стовп,на якому зображено синій хвилястий нитяний стовп. Червоне поле щита підкреслює складну історію території Ульяновського району за володіння якою протягом віків боролися різні сили, символізує мужність, хоробрість, життєздатність. Синій хвилястий нитяний стовп означає річку Синицю, що протікає територію с. Синицівка. Золотий хвилястий стовп характеризує прилеглі до річки землі, як хліборобський край, символізує пшеничні поля – багатство та запоруку добробуту людей в оздоблені щита – золотий пшеничний сніп, який супроводжується  обабіч двома золотими декоративними галузками, з-під нього виходить срібний рушник, гаптований синім українським орнаментом щит охоплений двома золотими дубовими галузками з’єднаними внизу синьою стрічкою, яка обрамлює три калинові листочки з червоними калиновими кетягами. Девіз на стрічці «Праця породжує честь».  На території села розташовані: сільська рада, фельшерсько-акушерського пункт, сільський будинок культури, загально- освітня школа 1-111 ступенів, відділення зв’язку, магазин.

На території сільської ради зареєстровано дев’ять осередків  районних організацій політичних партій, на даний час жодна  політична сила активності не проявляє.

 – Партія « Наша батьківщина»

 – Народна партія України

 – Партія «Демократичний Союз»

 – Соціал-демократична партія України \об’єднана

 – Селянська партія України

 – Українська народна партія України

 – Республіканська партія України

 – Соціалістична партія України

 – Партія Регіонів

В 1974 році на річці Синиця було збудовано водосховище,  яке займає 65 гектарів водного дзеркала. В водосховищі вирощується  риба: карась, короп, товстолобик. Водяться щуки, соми та видри. Одним з перспективних напрямків розвитку території села є  будівництво бази відпочинку, на березі Синицівського водосховища.