Історія с. Мечиславка

 

УРЯДОВІ РЕСУРСИ:
Верховна Рада України

Сайт Кабінету Міністрів України

Президенський кадровий резерв

ОБЛАСТНІ РЕСУРСИ:
Кіровоградська обласна рада

Кіровоградська обласна державна адміністрація

РАЙОННІ РЕСУРСИ:

Благовіщенська районна державна адміністрація

Благовіщенська районна рада
м. Благовіщенське, вул. Героїв України 72
тел:2-29-66, тел/факс:2-22-60
e-mail: rayonaradaul@ukr.net

В полі нива колоситься – наливається теплом,
Пахне жито і пшениця материнським молоком.
Волошкові сині очі – серце рідної землі.
Роси-як сльоза дівоча, зорі в небі осяйні.
Неосяжна і безкрая Мечиславська сторона
Квітне цвітом небокраю, мов казкова дивина.
Розлюбити неможливо, а поринувши туди,
З лебединою душею залишишся назавжди.

Село Мечиславка Ульяновського району Кіровоградської області (колишній Балтський повіт Подільської губернії) розташоване на колишніх левадах сусіднього села Юзефівки (нині Йосипівка) по схилах безіменної річечки, що впадає в річку Синицю, ліву притоку Південного Бугу. Засноване воно в 1725 році. Першими поселенцями були Юзефівські селяни-орендарі. Згодом його володар Мечислав-Михайло Потоцький став населяти цю місцевість безземельною шляхтою – однодворцями з інших місць, надаючи їм садиби на чиншових правах. На його честь і назване село. У багатьох архівних документах поселення називається слободою, оскільки його поселенці не були закріпаченими. Як однодворці вони мали повну свободу переселення та придбання землі. Тому після реформи 1861 року Мечиславські однодворці у пошуках кращої долі передавали свої чиншові права звільненим від кріпацької залежності селянам, а самі переселялися на Дон та Кавказ. А коли поблизу сусідньої з Мечиславкою Шамраївки було побудовано і введено вдію Грушківський цукровий завод, відтік однодворців припинився. Навпаки – стали з’являтися переселенці з Чернігівської, Волинської, Курської та інших губерній.

У межах, на схилі безіменної річечки, з давніх-давен струменить дзвонкова криниця, яка в народі вважається святою. Шанується ця криниця вже більше двохсот років, очевидно, ще від часу, коли на місці нинішнього села були юзефівські левади. Криницю неодноразово намагалися закрити за те, що сприяє поширенню забобонності серед людей. До цієї криниці ще з часів існування унії з різних місць приходить народ як до священного місця. Серед людей поширюються перекази, нібито у воді час від часу з’являються образи ікон. І вже,  Боже, скільки років туди люди йдуть на кожне свято. І щороку на десяту п’ятницю криничку святять. Приїжджають батюшки  з усіх сіл.

До Мечиславської сільської  ради входить один  населений пункт: село Мечиславка.  На території сільської ради проживає 676 осіб, з них: працездатного віку – 368 осіб , пенсіонерів  – 214 осіб.

Село Мечиславка  знаходиться на відстанні12 км. від  районного центру м. Ульяновка. Територія Мечиславської сільської ради   становить 2096 га, в  тому  числі  в  межах  населеного пункту 291,6 га.

Землі  територіальної  громади  межують :

  • з  півночі з  К-Криничанською  територіальною  громадою Ульяновського  району  та  Могильненської  територіальною  громадою Гайворонського  району;
  • з півдня  з  Йосипівською територіальною  громадою;
  • зі  сходу  з  Йосипівською  територіальною  громадою  та  Велико Троянівською  територіальною  громадою;
  • із  заходу  Таужнянською  територіальною громадою  Гайворонського  району.