Історія с. Богданове

 

УРЯДОВІ РЕСУРСИ:
Верховна Рада України

Сайт Кабінету Міністрів України

Президенський кадровий резерв

ОБЛАСТНІ РЕСУРСИ:
Кіровоградська обласна рада

Кіровоградська обласна державна адміністрація

РАЙОННІ РЕСУРСИ:

Благовіщенська районна державна адміністрація

Благовіщенська районна рада
м. Благовіщенське, вул. Героїв України 72
тел:2-29-66, тел/факс:2-22-60
e-mail: rayonaradaul@ukr.net

с. Богданове знаходиться  на південному заході Ульяновського району, в басейні ріки Південний Буг, площа населеного пункту 2162.6 га і проживає 503 чоловік.

За переказами старожилів села першим поселенцем села на території нинішнього села Богданове був Богдан, який поселився в 1876 році. У 1877 році на території села поселилося ще 26 сімей. Ці поселенці згідно договору з Київським відомством по оренді землі  склали умову за №22 від 3 лютого 1877 року на оренду землі та  поселення строком на 35 років, тобто до 1913 року. Перші поселенці були вихідцями з села Велика-Киріївка, Бершадського району та с.Берізки Піщанського району,Вінницької області.

По імені першого поселенця нове поселення  стали називати Богданове. Ця назва збереглася за селом і до нинішнього часу.

Перші поселенці довгий час жили в землянках і бурдіях, тому що не мали коштів на  будівництво житлових приміщень.

Особливо в тяжкому становищі опинилися жителі с. Богданове в період першої світової війни. Із 60 чоловік, які були мобілізовані під час першої світової війни 20 чоловік загинули і пропали безвісти, 8 чоловік повернулися інвалідами, які втратили працездатність.

З великою радістю трудящі с. Богданове зустріли звістку про Велику Жовтневу соціалістичну революцію. В кінці листопада 1917 року вперше в селі було обрано Ради, до складу якої ввійшли Гирик Харитон, Матусевич Лука, Зубрицький Іван. Першим головою сільської Ради було обрано Гирика Харитона.

В грудні місяці 1919 року в с. Богданове було створено комсомольську організацію секретарем якої було обрано Білоуса Олексу Васильовича.

В 1930 році в селі Богданове організовано два колгоспи «Правда «   і   »Перебудова». Першим головою колгоспу було обрано Шалухіна Федора. В 1934 році колгоспи були об’єднані. Об’єднаний колгосп носив назву «Правди».

На селі появились перші трактори. Це забезпечило підвищення врожайності всіх сільськогосподарських культур. Першими трактористами були Замковий Мойса і його брат Замковий Хома. За бездоганну роботу на своїх місцях їх було нагороджено медаллю «За трудову доблесть».

Не минули страшні жахливі роки голоду 1932-1933 роки і с. Богданове. Урожай був не нижчий ніж у попередні роки, ніби не існувало причин для голоду. З колгоспу вивозили все зерно та забирали все до зернини у селян. Селяни не маючи що їсти почали гинути від голоду. Так за переказами старожилів   ті страшні роки померло від голоду 15 жителів села.

В 1936 році в селі відкрито семіричну школу, що дало змогу охопити всіх дітей семирічною освітою. В селі відкрито сільський клуб. Разом з добробутом трудящих зростала і культура.

Мирне життя народу було перерване 22 червня 1941 року віроломним нападом гітлерівської Німеччини. 16 березня 1944 року с. Богданове було визволено Радянською Армією. Більше 100 жителів села не повернулися  з фронту.

З перших днів визволення колгоспники  почали відновлювати господарство. Незабаром життя в колгоспі змінилося. Розпочали роботу школа, клуб, налагоджено дороги і мости. Село поступово загоювало рани нанесені війною.

В 1950 році відбулося об’єднання колгоспів «Правда» і «Челюскінців»  село Маньківка. Так як це село вважали неперспективним. Село Маньківка почало занепадати і на даний час в ньому проживає лише 26 чоловік люди похилого віку.

В 1968 році колгоспи були об’єднані  села Богданове та село Синицівки і носив колгосп назву ім.Леніна.  Але в 1988 році за клопотанням жителів с.Синицівка колгосп було роз’єднано.

Видатних земляків, та славних родин на території сільської ради на жаль немає.

В даний час в с. Богданове створено сільського-господарський виробничий кооператив «Мир» головою якого обрано Кравченка Валерія Борисовича. Два сільськогосподарських фермерських господарства «Кондор» керівник Кримський Ігор Аркадійович «Ікар-Агроінвест» керівник Кримський Олег Аркадійович, одноосібно обробляють свої земельні паї 9 чоловік. Господарства спеціалізуються на вирощуванні зернових та технічних культур серед яких переважають озима пшениця та цукрові буряки, соняшник. Розвинуте також м’ясо-молочне тваринництво.

В селі працює сільський Будинок культури на  250 місць , працює фельдшерсько-акушерський пункт з медичним обладнанням. В 1984 році відкрито нову з сучасним обладнанням школу в якій навчається 105 учнів . В цьому році почав працювати дошкільний навчальний заклад «Сонечко». Працюєв селі млин, олійня, побудовано хлібопекарню. В селі є свій Храм.

 22 вересня 2007 року село Богданове відсвяткувало своє 130-річчя . На свято села зібралося все село . Із 3-ї години дня і далеко на північ звучала музика. Завдяки спонсорам СВК «Мир» та СФГ «Кондор» та «Ікар-Агроінвест» свято вдалося на славу. Розігрувалась лотерея з цінними подарунками. Найстаршому та найменшому жителю села були вручені цінні пам’ятні подарунки. На честь св’ята  села поступило поздоровлення та цінний подарунок (Музичний центр) від Ульяновської партії Регіонів для сільського будинку культури, якого так не вистачало для молоді села.

6 листопада встановлено  пам’ятний  знак  жертвам голодомору на кладовищі с. Богданове. 22 листопада проведено мітинг у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років, на якому виступила сільський голова Сілкіна С.М. зачитала список односельчан, які померли від голоду у ті страшні роки. Побажала всім жителям віка здоров’я  та злагоди. Настоятелем церкви с. Богданове Димитрієм проведено освячення  пам’ятного знаку та відправлено панахиду по померлим від голоду в 1932-1933 роках. Взяло участь у цих заходах 80 чоловік, було запалено 80 свічок. Пам’ять померлих в роки голодомору вшанували хвилиною мовчання. До підніжжя пам’ятного знаку було покладено вінки та багато живих квітів.